Time to Celebrate to jubileuszowy spektakl wieńczący 25-lecie pracy artystycznej Carlosa Martíneza.

Pierwsza część spektaklu jest zbiorem najlepszych i najbardziej znanych scen z wcześniejszych spektakli artysty. W drugiej części natomiast Martínez dotyka tematu, który zawsze intrygował i nadal intryguje ludzi - czas. Artysta zbliża się do tego transcendentalnego tematu nie tylko humorem i ironią, ale także z nutą nadziei. Stary zegarmistrz wspina się po schodach na szczyt dzwonnicy i, gdy dotyka sznura dzwonu, wkraczamy w sam środek jego świata niemych monologów. Wspomnienia, sny, sceny z życia układają się w wielką dyskusję o naszym człowieczeństwie… Martínez nieustannie zaskakuje swoją publiczność przesuwając granice ciszy i budząc wyobraźnię.

Books without words

Wizyta w bibliotece. Aktor rozgląda się, grzebiąc między okładkami, które przyciągają jego wzrok, zatrzymuje się tu i tam, aż w końcu zatraca się w niezliczonej ilości książek. Wtedy na oczach publiczności litery i słowa nabierają kształtów i ruchu. Znani i nieznani bohaterowie podbijają scenę, przywołując do życia zapomniane historie. Jak Sherlock Holmes rozwiąże jedną ze swoich najtrudniejszych spraw? I jak się nazywał giermek Don Kichota? Artysta-mim w niezwykły sposób łączy błyskotliwość, zagadkowość i humor. Na zakończenie Martínez pozwala uczestniczyć widzom w bardzo intymnym odkryciu przed lustrem. Za wszystkimi maskami zakładanymi przez całe życie, kryję się przecież prawdziwa twarz…

Spektakl Books without Words w sierpniu 2009 roku zdobył Nagrodę Publiczności na 5. Festiwalu Teatro Agosto w Funda~o w Portugalii.

Copyright © 2011 martinezwkrakowie.pl
kontakt galeria